Aktualności | Galeria zdjęć | Plan lekcji | Zastępstwa | Podręczniki 2018/19 | Rekrutacja 2018 | Matura 2019 | Booktrailer Film Festival | Chmura
pl en de ru fr

Szkoła w obiektywie Absolwenta - fot. Sebastian Mikita

Aktualności

„Nieszczęsny dar wolności”?

1 lutego w naszej szkole odbyły się bardzo emocjonujące eliminacje lokalne Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego.

Udział w nich wzięło 12 młodych ludzi, w tym również uczniowie naszego liceum. Wystąpienia oceniało jury w następującym składzie:

dr hab. Magdalena Sadlik, prof. UP (Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie), dr Agnieszka Kania (Katedra Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), dr Katarzyna Drąg (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie).

Uczestnicy podjęli się trudnego, aczkolwiek bardzo, szczególnie w obecnych czasach, ważkiego zadania przedstawienia swoich refleksji na wciąż aktualny temat. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało: „Nieszczęsny dar wolności? (Ks. prof. Józef Tischner). Mimo młodego wieku uczestnicy nie dali po sobie poznać tremy i zdenerwowania. Słuchaczy zadziwiła dojrzałość oraz zadziwiająco profesjonalne, jak na tak młody wiek, podejście do tematu wszystkich występujących osób.

W czasie przerwy wolny czas umilały występy szkolnego zespołu rockowego, wspaniałego akordeonisty i śpiew dziewcząt z 1d przy akompaniamencie gitary. Nad wszystkim czuwali prowadzący – Julia Jaróg z kl. I e i Kuba Kędzior z kl. d.

Na zakończenie spotkania, po długiej naradzie ogłoszono wyniki. Nie było zaskoczeniem, że wśród finalistów znaleźli się także nasi uczniowie. Czwarte miejsce zajęła Aleksandra Ostapczuk z klasy 1d, a drugie Sylwia Niemiec również z tej samej klasy. Zostały one skierowane na eliminacje regionalne dla Małopolski Południowej i Wschodniej, które odbędą się 28 lutego w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Karolina Sajdak (I d) Więcej zdjęć w galerii
zuz, 10.02.2018

Dodaj komentarz